logoBilgi İşlem Hizmetleri

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Bilgi İşlem Merkezi‘nde, Kurumumuzun ileri teknoloji alt yapıya sahip olması için gerekli çalışmalar yapılarak gerekli donanım ve yazılım güncellemeleri için gerekli çlışmalar gerçekleştirilir. Mevcut donanımların bakım onarımları gerçekleştirilir. Web sayfasının işlerliğinin ve güncelliğinin takip edilmesi sağlanır. İnternet ve intranet ortamlarının gerekli bakım çalışmaları yapılır ve işlerliğinin devamı için gerekli çalışmalar sürdürülür. Kullanıcıların karşılaştıkları donanım, yazılım sorunlarının tümüne anında ve etkin bir şekilde müdahale edilerek sorunların anında ve yerinde çözülmesi sağlanır. Kullanıcılara ihtiyaç duydukları donanımların sağlanmasında yardımcı olunur (fotoğraf makinası, dizüstü bilgisayar, projeksiyon cihazı, vb.).

Öğrenci otomasyon sistemi ile e-okul sistemlerine gerekli tüm bilgi girişlerinin zamanında ve doğru olarak yapılması sağlanır. Öğrenci karne işlemleri için gerekli altyapının oluşturularak bilgi girişlerinde öğretmenlerimize destek olunur ve karne basımları gerçekleştirilir.

Kurumumuzda yapılan etkinliklerin gerçekleşmesi sürecinde gerekli poster, duyuru vb. görsel ve yazılı dokümanlar tasarlanır. Okulumuzda yapılan etkinlikleri velilerimize bilgilendirmek amacıyla aylık olarak web sitemizde yayınlanan İletişimi Bülteni ve okul gazetemiz hazırlanır. Diğer birimlerimizin hazırladıkları çeşitli broşür, kitapçık, vb. yayınların tasarımı yapılır.

 

Birim Sorumlusu: A. Sinan TÜZÜN
Eposta: stuzun@ayseabla.k12.tr
Tel: 285 58 00 – 1109

Data Operatörü: Semra ATIŞ ARIBAŞ
Eposta: saribas@ayseabla.k12.tr
Tel: 285 58 00 – 1110

Teknisyen: Emre ATASEVEN
Eposta: eataseven@ayseabla.k12.tr
Tel: 285 58 00 – 1133