logo13
EYL
2017

2017- 2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI “UYUM HAFTAMIZ” HEYECAN VE MUTLULUKLA BAŞLADI

Okulumuzda, 2017- 2018 Eğitim Öğretim Yılı, 11 Eylül 2017 Pazartesi günü “Birinci ve Beşinci Sınıf” öğrencilerimiz için başladı. Büyük bir coşkuyla okula başlayan öğrencilerimiz; velileri, yönetici ve öğretmenleriyle bir araya gelerek Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları ailesine katıldılar.

5.sınıflarımız, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç’ in “Hoş geldiniz” konuşması ve Okul Müdürümüz Sayın Canan Doyum’ un birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren konuşmasının ardından derse alındılar.

“Uyum Haftası” törenimiz, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İlkokul Müdür Yardımcımız Sayın Semra Berkin’in “Hoş geldiniz” konuşmalarının ardından 1. Sınıf öğretmenlerinin şubeleri, kura çekimi ile belirlendi. Öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte sınıflarına alındılar.

İlkokul Müdürümüz Sayın Ferda Bilgen konuşmalarında; sağlıklı, mutlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı dileklerinin yanı sıra okulumuzda Atatürk ilke ve devrimleri ışığında verilen eğitim öğretimin, sosyal ve kültürel etkinliklerle desteklendiğini vurguladı. Ardından 1. ve 2. sınıflardan sorumlu Müdür Yardımcımız Sayın Gözdem Hancıoğlu, okulumuzda uygulanacak eğitim öğretim süreci hakkında velilerimizi bilgilendirdi.

Yabancı Diller Koordinatörümüz Sayın Meltem Bottomley tarafından yapılan, “Okulumuzda yabancı dil eğitimi” ile ilgili paylaşım velilerimiz tarafından ilgiyle dinlendi.

Son olarak Uzman Psikoloğumuz Sayın Aslıhan Erk, “Uyum Sürecinde Öğrencilere Yaklaşımlar” konusunda velilerimizi bilgilendirdi. Ardından sınıflara yönlendirilen velilerimiz, öğrencilerimizin ilk günkü coşku ve heyecanına ortak oldular.

Minik öğrencilerimiz uyum günlerinde, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla kaynaşacak, oyun, şarkı ve resim etkinliklerinde kendilerini sergileme olanağı bulacak, değerli olduklarını hissedecekler. Okullarını yakından tanıyarak güvenli bir ortamda bulunmanın huzurunu ve kendilerini ifade edebilmenin gururunu yaşayacaklar.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak hepimiz, ailemizin en küçük üyeleri olan öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, sevgiyle kucaklıyoruz.