logo16
MAY
2017

2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI “ULUSAL YEŞİL BAYRAK ÖDÜL TÖRENİ” OKULUMUZDA YAPILDI

Simdi sen “su” olduğunu düşün.
Su kadar özel, su kadar faydalı ve su kadar çok, tükenmez…
İnanıyorum ki gerçekten de öylesin.
Ama ister çeşmelerden dökül, ister göklerden yağ, ister nehirler dolusu ak;
Dibi olmayan bir kovayı dolduramazsın.
Yani seni dinlemeyenlere sesini duyuramazsın…

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak; 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü, suyun ve toprağın sesi olup” Yeşil Bayrak” ödülünü almaya hak kazanan Türkiye’nin dört bir yanından gelen okulları Kurumumuzda ağırladık. Yarınlarımızı “çevre dostu” bireylerle biçimlendirecek olmanın coşkusunu birlikte yaşadık.

Tören, İlkokul Müdürümüz Sayın Ferda Bilgen’in açış konuşmaları ile başladı. TÜRÇEV Derneği çatısı altında yürütülen “EKO-Okullar Projesi” adına Yönetim Kurulu üyesi Sayın Erol GÜNGÖR ve Vakıf Genel Müdürü Sayın Murat YİĞİTOL’un paylaşımlarının ardından, öğrencilerin sergiledikleri gösteriler günü daha anlamlı kıldı. Öğretmen Orkestramızın seslendirdiği eserler ise tüm konukları keyiflendirdi. TURÇEV Genel Müdürü Sayın Yiğitoğlu’nun, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç’e destekleri nedeniyle çiçek takdimi ile program sona erdi.

Kendilerini ağırlamaktan onur duyduğumuz başta TÜRÇEV yetkilileri olmak üzere, emeği geçen tüm koordinatör öğretmenleri ve gösteride yer alan öğrencileri yürekten kutlarız.